جشن سال نو و کریسمس در گرجستان

تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸
Share/Save/Bookmark
 
یکی از مهمترین جشن هایی که مردم گرجستان آن را با شکوه برگزار می کنند جشن سال نو میلادی و کریسمس است که به طور معمول از پانزدهم دسامبر تا پانزدهم ژانویه ادامه دارد. جشن علیلو پانزده روز پس از سال نو که ریشه ملی و مردمی دارد و کارناوال سنتی که شامل رقص با لباس های محلی و به صورت جمعی برگزار می شود.
جشن سال نو و کریسمس در گرجستان
 
ایراس: این روزها، وقتی از خیابان های تفلیس و شهرهای دیگر گرجستان گذر می کنی، متوجه خواهی شد که به دیدنی های شهر، علاوه بر جاذبه های تاریخی و ساختمان های مدرن، زیبایی های دیگری نیز اضافه شده که نوید بخش یک آغاز و پایان است. پایان یک سال، با تمام خاطرات تلخ و شیرین و آغاز سالی با همه آرزوها و امیدهایش.
همه ساله با نزدیک شدن سال نو میلادی و جشن کریسمس، خیابان ها، معابر و میدان های شهرهای مختلف گرجستان با درختان تژئین شده کاج و نراد کریسمس، هزاران چراغ و فرشتگان درخشان آراسته می شوند که جلوه و شکوه خاصی به این کشور می بخشد.


موسسه مطالعات ایران و اوراسیا(ایراس)، ضمن تبریک این ایام به همه مسیحیان جهان، به خصوص مسیحیان گرجی و فارسی زبان، تصاویری از حال و هوای این روزهای کشور گرجستان را، برای مخاطبان خود آماده کرده است که در ادامه با هم می بینیم:
 
کد مطلب: 2662