اسطوره شماره 17 به ایراس می آید؛

نمایش فیلمی که برای پوتین اکران خصوصی شد

تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۵
Share/Save/Bookmark
 
 
ایراس؛ تیم هاکی روی یخ اتحاد جماهیر شوروی در دوم  سپتامبر 1972 با امتیاز خیره کننده هفت بر سه، حریف پرآوازه خود کانادا را در سوپر جام بازی های جهانی در هم کوبید. این بازی نقطه عطفی برای معرفی تیم قوی شوروی و ورزش هاکی به جهان شد. این فقط یک بازی حساس نبود، بلکه میدان کارزار غرب و شرق بود؛ جنگ برای کشور، دفاع از ارزش های آن روز یک ملت بود.
 
بازیکن شماره 17 والری خارلاموف، در آن بازی به یک ستاره بین المللی تبدیل شد. وی با توانایی های فوق العاده ای که داشت توانست علاوه بر پاس های گلی که داد، برای تیمش 2 گل هم به ثمر رساند. رویایی که او همیشه در سر داشت و با تلاش و کوشش فراوان و با پشت سر گذاشتن  درس ها و امتحانات فراوان مربی بزرگی چون آناتولی تاراسف، بالاخره به آن دست یافت.

موسسه مطالعات ایران و اوراسیا روز چهارشنبه دهم دی ماه فیلم «اسطوره شماره 17» را به زبان اصلی روسی و با زیرنویس فارسی برای علاقه مندان به نمایش خواهد گذاشت. این فیلم هنری روایتی است از زندگی پر افت و خیز این اسطوره ورزشی شوروی که کوتاه اما با افتخار زندگی کرد.

                                  
 
گفتنی است بودجه ساخت این فیلم 10 میلیون یورو بود که موفق به دریافت 6 جایزه سینمایی در زمینه های مختلف شده است و قبل از اکران عمومی و موفق آن در روسیه، بیننده نمایش خصوصی این فیلم ولادیمیر پوتین، پیشکسوتان و بازیکنان تیم جوانان و بزرگسالان هاکی روسیه بوده اند.
 
اسطوره شماره 17 به کارگردانی لیبیدیف در سال 2012 تولید و سال 2013 اکران عمومی شد و تا کنون بیش از چهار و نیم میلیون بیننده در فدراسیون روسیه و اوکراین داشته است.
کد مطلب: 560