«امامعلی رحمان» عیال‌وارترین رئیس جمهور در آسیای مرکزی

تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۷
Share/Save/Bookmark
 
«امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان در میان رؤسای جمهور آسیای مرکزی دارای بزرگترین خانواده است.
 
ایراس: «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان دارای بزرگترین خانواده در مقایسه با خانواده‌های دیگر رهبران آسیای مرکزی می باشد.

امامعلی رحمان 7 دختر با نام های «فیروزه»، «آزاده»، «رخشانه»، «تهمینه»، «پروینه»، «زرینه» و «فرزانه» و 2 پسر به نام‌های «رستم» و «سامان» دارد. تعداد نوه‌های رحمان مشخص نیست.





«نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان نیز از جمله خانواده‌های بزرگ رهبران آسیای مرکزی به شمار می‌آید. تعداد فرزند و نوه‌های نظربایف 10 است.

«سارا الپیساونا نظربایوا»  همسر رئیس جمهور قزاقستان است که دارای 3 دختر «دریغه»، «دیناره» و «آلیا» می‌باشد. در حال حاضر نظربایف صاحب 7 نوه است.




 «اسلام کریم‌اف» رئیس جمهور ازبکستان که 2 مرتبه ازدواج کرده است، در مقام سوم قرار داده است. کریم‌اف با «ناتالیا کوچما» ازدواج کرد و از سال 1964 تا 1968 به مدت 4 با هم زندگی کردند.

حاصل این ازدواج یک فرزند پسر به نام «پتر» است. همسر دوم رئیس جمهور ازبکستان «تاتیانا اکبراونا کریماوا» نیز دارای 2 دختر «گلناره» و «لاله» می‌باشد.





در این رده بندی «آلمازبیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان در مقام چهارم قرار دارد.

آتامبایف نیز 2 مرتبه ازدواج کرده است. وی از «بائژر تنیزبایوا» همسر اولش 4 فرزند، 2 پسر به نام‌های «سیدبیک» و «سیتیک» و 2 دختر «دیانا» و «دیناره» دارد.



«ریسه آتامبایوا» همسر دوم آتامبایف نیز یک پسر به نام «قادربیک» و یک دختر با نام «آلیا» دارد. آتامبایف در مورد نوه‌هایش چیزی نگفته است، اما نزدیکان وی اعلام کردند که صاحب 3 نوه است.



 «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در مقام پنجم و آخر قرار گرفته است.

بردی محمداف زندگی شخصی خود را پنهان می‌کند. «آگلگیریک آتایونا» همسر رئیس جمهور ترکمنستان است که در حال حاضر در لندن زندگی می‌کند. آنها صاحب 2 دختر و یک پسر می‌باشند.



تعداد نوه‌های بردی محمداف 5 نفر است که در میان آنها «کریم گل» متولد سال 2000 میلادی همواره مورد توجه رسانه‌ها این کشور قرار می‌گیرد.



انتهای متن/


 
کد مطلب: 1508