نفت ایران جایگزین نفت روسیه در لهستان شد

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۴
Share/Save/Bookmark
 
نفت خام کشورمان در حال جایگزینی نفت اورال روسیه در بازار نفت لهستان است. گفته می شود که نفت به فروش نرفته روسیه نیز به بازار آسیا ارسال خواهد شد.
 
ایراس: نفت خام کشورمان در حال جایگزینی نفت اورال روسیه در بازار نفت لهستان است , گفته می شود که نفت به فروش نرفته روسیه نیز به بازار آسیا ارسال خواهد شد.

به گزارش رویتر، بر اساس اعلام منابع صنعتی، لهستان در حال جایگزینی نفت ایران با نفت فروش نرفته اورال روسیه و ارسال آن به بازار کشورهایی آسیایی می باشد.

کمپانی واسطه "مرکوریا" پیش از این، بزرگترین فروشنده نفت اورال روسیه در لهستان بود. این کمپانی اکنون در حال تخلیه تانکرهای خود از نفت خام روسیه در بندر "گدانسک" است. این کمپانی واسطه برای انتقال نفت فروش نرفته اورال به بازار آسیا از نفت کشی که در حال حمل یک محموله نفت ایران به ساحل لهستان است استفاده خواهد کرد.

نماینده کمپانی "مرکوریا" در این رابطه اعلام کرد که خالی کردن نفت اورال از تانکرها در بندر گدانسک تنها واکنش این کمپانی به تغییرات ایجاد شده در بازار است و به معنا توقف فعالیت این کمپانی در گدانسک و لهستان نخواهد بود.

لازم به ذکر است که نفت روسیه در سال گذشته به خاطر افزایش فعالیت تولید کنندگان نفت در خاورمیانه، جایگاه خود را در بازار لهستان از دست داده است. این موضوع کمپانی های نفتی روسی را ناگزیر به کاهش قیمت نفت خود ساخته است.

انتهای خبر/
کد مطلب: 1772