بحث و رایزنی روسیه و چین درخصوص انقلاب‌های رنگی

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۲
Share/Save/Bookmark
 
منابع خبری از گفت‌وگو و رایزنی مقامات روسیه و چین درباره موضوعات امنیتی، سیاسی و آنچه‌ که انقلاب‌های رنگی خوانده می‌شود، خبر دادند.
 
ایراس: منابع خبری از گفت‌وگو و رایزنی مقامات روسیه و چین درباره موضوعات امنیتی، سیاسی و آنچه‌ که انقلاب‌های رنگی خوانده می‌شود، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک فارسی، شورای امنیت روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیکولای پتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه، ژو شنگ‌کِن، وزیر امنیت عمومی و منگ جیانگژو، دبیر کمیته مرکزی حزب کمونیسم و کمیته قانون‌گذاری چین امروز (سه‌شنبه) درباره موضوعاتی همچون امنیت و مسائل سیاسی و آن‌چه که انقلاب‌های رنگی خوانده می‌شود دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این بیانیه آمده است که پیش‌ از این، پتروشف، ژو و منگ در جریان برگزاری نشستی در پکن پایتخت چین، درباره موضوعاتی همچون عدالت و امنیت عمومی، سختی‌ها و مشکلات انقلاب‌های رنگی، برنامه‌های همکاری مقابله با تروریسم، حمایت قانونی بین‌المللی و همکاری در زمینه تحقق عدالت بحث و رایزنی کردند.

دوطرف همچنین در مورد همکاری‌های دوجانبه سیستم‌های قضایی میان دو کشور، مقابله با مهاجرت‌های ثبت‌نشده و امنیت اطلاعات صحبت کردند.

در قسمت دیگری از این بیانیه اعلام شده است که دو طرف روسی و چینی بر عزم دو کشور برای ادامه‌ مواجهه مشترک با تهدیدهای مطرح شده در مورد دو کشور و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید کردند.

مفهوم انقلاب‌های رنگی به یک سری تغییرات حکومتی که توسط اعتراضات ضددولتی صورت گرفته اطلاق می‌شود و از نمونه‌های آن می‌توان به انقلاب رز گرجستان در سال 2003، انقلاب نارنجی اوکراین در سال 2004 و انقلاب لاله بنفش در قرقیزستان که در سال 2005 رخ داد، اشاره کرد.

انتهای خبر/

 
کد مطلب: 1935