آمریکا دیپلمات های روسیه را تهدید کرد

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵
Share/Save/Bookmark
 
سفارت روسیه در آمریکا از تهدید شدن دیپلمات‌های خود از سوی مقام‌های قضایی آمریکا برای پرهیز از رصد اوضاع انتخاباتی این کشور خبر داد.
 
ایراس: سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که دیپلمات‌هایش در آمریکا تهدید شده‌اند در صورت پیگیری انتخابات آتی ریاست جمهوری و کنگره این کشور در صندوق‌های رای گیری تحت پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

به گزارش فارس از وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» در بیانیه سفارت روسیه در آمریکا به همین منظور آمده است: «هیچ درخواستی را از وزارت خارجه آمریکا برای نظارت در امر انتخابات این کشور نکرده‌ایم. تنها به عنوان احترام به وظایف دیپلماتیکی، اطلاعاتی را به وزارت خارجه ارسال کردیم.»

بر این اساس، سفارت روسیه اعلام کرد که به برخی کمیسیون‌های انتخاباتی دسترسی‌هایی داشته تا با رویکردهای انتخاباتی آمریکا آشنا شود اما با واکنش منفی مواجه شده است.

رسانه‌های آمریکایی پیشتر اعلام کردند که ایالت‌های تگزاس، اوکلاهاما و لوئیزیانا از مسکو سئوال‌های انتخاباتی دریافت کرده بودند.

«جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز جمعه گفت که از حضور مسکو به عنوان ناظر رای گیری و به عنوان بخشی از ماموریت سازمان امنیت  و تعاون اروپا (OSCE) استقبال می‌کند.

روسیه نیز به انکار درخواست از سازمان امنیتی و تعاون اروپا پرداخت و عنوان داشته که نگران همکاری با این سازمان است.

انتهای خبر/
 
کد مطلب: 2096