رایزنی در خصوص گسترش مناسبات اقتصادی

سفر هیأت 28 نفره آذربایجان شرقی به باکو

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱
Share/Save/Bookmark
 
هیأت 28 نفره متشکل از تجار و صاحبان شرکت‌های تولیدی و تجاری از استان آذربایجان شرقی به منظور بسط همکاری‌های اقتصادی و تجاری با جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کردند.
 
ایراس:‌ هیأت 28 نفره متشکل از تجار و صاحبان شرکت‌های تولیدی و تجاری از استان آذربایجان شرقی به همراه چند تن از اعضای اتاق بازرگانی تبریز همچنین معصومه آقاپور نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، حسینی مدیرکل تعاون، کار و امور اجتماعی این استان روز گذشته برای بسط همکاری‌های اقتصادی و تجاری با جمهوری آذربایجان وارد باکو شدند.
به گزارش فارس، این هیأت در ابتدای ورود با جواد جهانگیرزاده سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان دیدار و در خصوص زمینه‌های مناسب بسط فعالیت اقتصادی و تجاری میان دو کشور و نیز استان آذربایجان شرقی با جمهوری آذربایجان گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
دیدار با رئیس کنفدراسیون صاحب کاران جمهوری آذربایجان، اعضای گروه دوستی پارلمانی جمهوری آذربایجان و ملاقات با روسای بخش بین‌الملل شهرداری باکو و وزارت کار جمهوری آذربایجان در برنامه سفر هیأت فعالان اقتصادی و تجاری استان آذربایجان شرقی به باکو قرار دارد.

در خبر دیگری  به نقل از سرکنسولگری کشورمان در نخجوان، این هیات تجاری که در چارچوب فعالیت های تجارت محور اتاق بازرگانی تبریز و با حضور معصومه آقاپور نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در ابتدای سفر خود از جمهوری خودمختار نخجوان دیدار کرد.
منصور آیرم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جمهوری خودمختار نخجوان در دیدار این هیات ضمن برشمردن مزیت ها و محدودیت های فعالیت در نخجوان بر شناخت دقیق نیازمندی های بازار هدف، قوانین و لزوم برخورداری از دیدگاه منفعت دوجانبه تاکید کرد.
وی با اشاره به فعالیت ها و تعاملات صورت گرفته طی ۱۸ ماه گذشته در حوزه های تبادل هیات ها، گمرکات، ترانزیت، دارو و درمان و استاندارد، جهت گیری اصلی در برنامه ریزها و تعاملات نمایندگی را اقتصادی دانست و بر آمادگی سرکنسولگری برای ارائه کمک و مشاوره به تجار و فعالان اقتصادی کشورمان تاکید کرد .
معصومه آقاپور نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار از تلاش سرکنسول کشورمان در نخجوان تشکر و بر عزم همه مسئولان برای عبور از مرحله حساس فعلی در کشور تاکید کرد.
وی با اشاره به حساسیت ها و تنگناهای صادراتی، توسعه همکاری های اقتصادی با همسایگان را اولویت کشور در جهت گذر از وضعیت کنونی دانست.
آقاپور با اشاره به محوریت موضوع اقتصاد مقاومتی و لزوم تاکید رهبر انقلاب بر اقدام و عمل در این خصوص، تاکید کرد که اکنون زمان شعار گذشته و کشور نیازمند عملگرایی مثبت است.
فعالان اقتصادی حاضر در این جلسه نیز به ارائه نظرات و مشکلات خود و همچنین طرح پرسش های مختلف پرداختند.
هیات اتاق بازرگانی تبریز در این بخش از سفر چهار روزه خود با بازدید از مرکز تجارت جمهوری خودمختار نخجوان و نیز مرکز گردشگری درمانی دوز داغ با بخش هایی از ظرفیت های نخجوان آشنا شدند.

انتهای خبر/

 
کد مطلب: 2125