براز نگرانی مدودف نسبت به بازگشت روس‌های افراطی از سوریه

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۸
Share/Save/Bookmark
 
نخست‌وزیر روسیه نسبت به بازگشت اتباع روسی که در حال حاضر در سوریه علیه دولت دمشق می‌جنگند، هشدار داد.
 
ایراس: دیمتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه در آستانه سفرش به اراضی اشغالی فلسطین در گفت‌وگو با شبکه ۲ تلویزیون اسرائیل گفت که هزاران روسی علیه دولت دمشق در سوریه مشغول نبرد هستند.
وی در این رابطه خاطرنشان کرد: احتمالاً از این مسأله اطلاع دارید که هزاران تبعه روسی و افرادی از اتباع کشورهایی که قبلاً بخشی از شوروی سابق بودند، اکنون در سوریه علیه دولت این کشور در حال جنگ هستند.
وی در ادامه تصریح کرد: این افراد که کاملاً شست‌وشوی مغزی شده‌اند، به عنوان تروریست و قاتلانی حرفه‌ای به کشور بازمی‌گردند.
نخست‌وزیر روسیه ادامه داد: ما نمی‌خواهیم پس از آن که بحران سوریه به پایان برسد، شاهد این باشیم که این افراد در روسیه دست به اقداماتی مشابه بزنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مدودف اظهار کرد: پیش از این نیز در گذشته طی دورانی نظیر جنگ قفقاز در دهه ۹۰ شاهد اتفاقاتی مشابه بوده‌ایم.
پیش از این، یک مقام روسی اعلام کرده بود که تا دسامبر ۲۰۱۵ حدود ۲۹۰۰ شهروند این کشور با هدف پیوستن به گروه‌های افراطی راهی خاورمیانه شده‌اند.
مدودف تأکید کرد: مردم سوریه باید درباره نظام حاکم و آینده سیاسی کشورشان خود تصمیم بگیرند.
وی گفت: ما نمی‌دانیم آیا این نظام جایگاهی برای بشار اسد یا هرکس دیگری قائل خواهد بود یا خیر و این امر به ما ارتباطی ندارد بلکه این مردم سوریه هستند که باید تصمیم نهایی را بگیرند.
نخست‌وزیر روسیه تصریح کرد: با این حال، ما نمی‌خواهیم سوریه دچار تجزیه شود و بخش‌های تجزیه شده تحت گروه‌های تروریستی جدایی‌طلب باشد.
وی تاکید کرد: مقامات سوریه از ما خواسته‌اند برای برقراری امنیت و قانون به آنها کمک کنیم.

انتهای خبر/

 
کد مطلب: 2176