نمایده ویژه اتحادیه اروپا در امور آسیای مرکزی:

حضور سه هزار جنگجوی آسیای مرکزی در خاورمیانه

تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۹
Share/Save/Bookmark
 
3 هزار جنگجو از آسیای مرکزی در درگیری‌های خاورمیانه حضور دارند.
 
ایراس: نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور آسیای مرکزی تعداد جنگجویان کشورهای آسیای مرکزی در مناطق ناآرام خاورمیانه را 3 هزار نفر اعلام کرد.
به گزارش ایراس به نقل از فارس، «پیتر باریان» نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور آسیای مرکزی در نشست منطقه ای «جلوگیری از خشونت و تروریسم در آسیای مرکزی» در قرقیزستان گفت: از کشورهای آسیای مرکزی در حال حاضر 3 هزار جنگجو در درگیری های خاورمیانه حضور دارند که این تعداد برابر با تعداد جنگجویان کشورهای اروپایی در این درگیری‌ها میباشد.
این مسئول اتحادیه اروپا در این زمینه گفت: بیشتر جنگجویان خاورمیانه مستقیما از آسیای مرکزی وارد نشده اند، بلکه توسط روسیه زمانی که در این کشور در مهاجرت کاری قرار داشتند، عازم این منطقه از درگیر شدند.
باریان با اشاره به اینکه تعداد جنگجویان آسیای مرکزی در خاورمیانه حدود 3 هزار را تشکیل می دهد، تصریح کرد: در آینده تلاش باید کرد که تعداد این افراد افزایش پیدا نکند.
وی در ادامه گفت: ما از قرقیزستان و دیگر کشورهای منطقه می خواهیم که در چارچوب همکاری ها گفتگو کنیم تا نه تنها از عواقب افراط گرایی، بلکه برای جلوگیری از آن نیز برنامه داشته باشیم.
پیش از این کشور قرقیزستان از حضور بیش از 500 جنگجو از این کشور در صفوف داعش خبر داده بود. به گفته این منبع، بیشتر این افراد پیروان گروه «حزب التحریر» می باشند.

انتهای خبر/
کد مطلب: 2207