روسیه خواستار پذیرش هرچه سریعتر عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای است

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷
Share/Save/Bookmark
 
بختیار حکیموف، نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور سازمان همکاری شانگهای اعلام کرد، مسکو از پذیرفته شدن ایران به عضویت سازمان همکاری شانگهای حمایت می کند و بر آغاز هرچه سریعتر روند پذیرش اصرار دارد.
 
ایراس: بختیار حکیموف، نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور سازمان همکاری شانگهای اعلام کرد، مسکو از پذیرفته شدن ایران به عضویت سازمان همکاری شانگهای حمایت می کند و بر آغاز هرچه سریعتر روند پذیرش اصرار دارد.
به گزارش ایراس به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک، حکیموف در جلسه میز گرد با عنوان "نقش روسیه در سازمان همکاری شانگهای" گفت: "ما از درخواست ایران برای عضویت دائم سازمان همکاری شانگهای حمایت می کنیم و خواستار آغاز هرچه سریعتر روند پذیرش هستیم".
 وی افزود: "ما ایران را به عنوان عضو تمام عیار سازمان همکاری شانگهای می بینیم و هیچ مانعی برای بررسی درخواست ایران وجود ندارد. در این زمینه تعدادی مشکلات فنی و جزئی وجود دارد اما ما به همراه همتایان ایرانی مان در جهت رفع آنها کوشش نماییم".
سازمان همکاری شانگهای که یک سازمان بین دولتی منطقه ای برای همکاری های چند جانبه امنیتی و اقتصادی است، در سال 2001 میلادی توسط رهبران روسیه، چین، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان و ازبکستان تاسیس شد.
ایران مدتهاست که خواهان عضویت در این سازمان است و روسیه نیز این بحث را همواره مطرح کرده است که با لغو تحریمهای غرب علیه ایران،‌ عضویت تهران در این سازمان امکانپذیر خواهد بود.

انتهای خبر/
 
کد مطلب: 2231