وضیعت سوریه محور گفت‌وگوی تلفنی پوتین و نظربایف

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱
Share/Save/Bookmark
 
رؤسای جمهور روسیه و قزاقستان در گفت‌وگوی تلفنی در خصوص مسائل روز، همکاری دوجانبه و همچنین تحولات سوریه رایزنی کردند.
 
 ایراس: دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری قزاقستان اعلام کرد شب گذشته در گفت‌وگوی تلفنی رئیس جمهور قزاقستان با همتای روس خود در خصوص مسائل روز همکاری بین 2 کشور و همچنین وضعیت سوریه تبادل‌نظر کردند.

به گزارش ایراس به نقل از مشرق، «ولادیمیر پوتین» و «نورسلطان نظربایف» در این گفت‌‌وگو تلفنی مسائل روز و همچنین قرار دیدارهای آتی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
بررسی مشکلات عمده منطقه‌ای از موضوعات دیگر محوری گفت‌وگوی پوتین و نظربایف عنوان شده است.
حضور 5 هزار شهروند آسیای مرکزی و روسیه در گروههای افراطی از جمله داعش نگرانی‌های را برای مقامات این کشورها به وجود آورده است.

بازداشت تعدادی از شهروندان آسیای مرکزی در چند روز گذشته در مسکو جهت اقدامات تروریستی را می‌توان از موضوعات نگران کننده برای سران این کشورها عنوان کرد.
قزاقستان و روسیه 2 کشور دارای روابط نزدیکی هستند و بارها نظربایف به عنوان میانجیگری در تلاش برای از بین بردن اختلافات منطقه‌ای به خصوص موضوع اوکراین و ترکیه با مسکو بوده است.

کشورهای مذکور در تعدادی از سازمان‌های منطقه‌ای مانند اتحادیه اقتصادی اوراسیا، اتحادیه کشورهای مستقل همسود، سازمان همکاری شانگهای، سازمان پیمان امنیت جمعی عضویت داشته بوده و در حوزه‌های مختلف همکاری تنگاتنگی دارند.

انتهای خبر/

 
کد مطلب: 2239