شرکت‌های بزرگ نفتی روسیه به ایران می آیند

حضور شرکت‌های بزرگ نفتی روسیه در کارگاه قراردادهای جدید نفتی ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۳
Share/Save/Bookmark
 
هیات 28 نفره مدیران شرکت‌های بزرگ فعال در زمینه انرژی روسیه از جمله گازپروم، گازپروم نفت، روس نفت، لوک اویل، زاروبژنفت، تات نفت و استروی ترانس گاز فردا پنج شنبه 28 آبان جهت شرکت در کارگاه قراردادهای جدید نفتی به تهران سفر می کنند.
 
ایراس: هیات 28 نفره مدیران شرکت‌های بزرگ فعال در زمینه انرژی روسیه از جمله گازپروم، گازپروم نفت، روس نفت، لوک اویل، زاروبژنفت، تات نفت و استروی ترانس گاز فردا پنج شنبه 28 آبان جهت شرکت در کارگاه قراردادهای جدید نفتی به تهران سفر می کنند.

به گزارش ایراس به نقل از کانال تلگرامی دکتر مهدی سنایی، سفیر ج.ا.ایران در فدراسیون روسیه، کارگاه مذکور که به طور خاص برای شرکت های نفتی و گازی روسیه برگزار خواهد شد، در جریان ملاقات وزرای نفت دو کشور در حاشیه اجلاس اوپک در الجزیره مورد توافق قرار گرفت.

پس از توافق برجام و به ویژه پس از تصویب مدل جدید قراردادهای نفتی از سوی مجلس شورای اسلامی، استقبال شرکت‌های روسی جهت حضور در بازار ایران، روند شتابانی به خود گرفته و پیش بینی می‌شود این روند سرعت بیشتری به خود بگیرد.

 تا کنون یاداشت تفاهم های همکاری میان سه شرکت لوک اویل، زاروبژنفت و تات نفت با شرکت ملی نفت ایران امضا و سایر شرکت های بزرگ نفتی و گازی روسیه نیز در حال مذاکره برای سرمایه گذاری در میادین نفتی و گازی ایران و امضای یادداشت تفاهم مربوطه هستند.

انتهای خبر/
کد مطلب: 2243