معاون امور کنسولی وزارت امور خارجه ایران مطرح کرد؛

جمهوری آذربایجان هیچ قولی درباره لغو ویزا نداده است/ تبادل زندانیان بین دو کشور از مهمترین کارهای پیش رویمان است

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۵
Share/Save/Bookmark
 
پروسه تبادل زندانیان بین ایران و جمهوری آذربایجان مرحله به مرحله در حال پیشروی است.
 
ایراس: حسن قشقاوی معاون امور کنسولی وزارت امور خارجه ایران در خصوص لغو روادید از سوی آذربایجان برای شهروندان ایرانی گفت و گو با خبرگزاری آپا، اعلام کرد: کشور جمهوری آذربایجان در باره لغو ویزا برای ایرانیان تا کنون هیچ قولی نداده است.

وی با اشاره به روابط و مناسبات دو کشور همسایه تصریح کرده است: هم اکنون سطح همکاری های بین ایران و آذربایجان در سطحی عالی و در حال توسعه می باشد.

معاون امور کنسولی وزارت امور خارجه ایران در خصوص آخرین مذاکرات لغو روادید برای ایرانیان در آخرین سفر رئیس جمهور ایران به باکو خاطر نشان کرده است: ویزا برای هم وطنان آذربایجان از سوی ایران بصورت یک طرفه لغو شده است؛ هرچند طرف آذری هیچگونه قولی در خصوص لغو ویزا برای ایرانیان نداده است ولی در دیدار رؤسای جمهور دو کشور، طرف آذری به بهبود و آسانی شرایط کنونی و در نظر گرفتن امتیازات بیشتر در دریافت ویزا به ایرانیان وعده داده است.

وی در خصوص تبادل زندانیان دو کشور نیز اذعان نموده است: با بهبود شرایط مذاکره شده، روند دریافت روادید نیز بین دو کشور آسان‌تر شده و از این رو  تبادل زندانیان و محبوسان بین دو کشور نیز از مهمترین کارهای پیش رو خواهد بود.


انتهای خبر/
کد مطلب: 2245