شمار داعشی‌های بازداشت شده در روسیه به 20 نفر رسید.

تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۶
Share/Save/Bookmark
 
ماموران امنیتی روسیه پنج متهم دیگر مرتبط با داعش را در این کشور دستگیر کردند که سبب شد شمار اعضای بازداشتی و کشته شده این گروه تروریستی در پنج روز گذشته به بیش از 20 نفر برسد.
 
ایراسبه نقل ازخبرگزاری روسیا سگودنیا ، ماموران امنیتی روسیه برای مبارزه با این گروه و پیشگیری از وقوع اعمال تروریستی، پنج فرد وابسته به داعش را در منطقه قفقاز این کشور دستگیر کردند و یک تروریست را نیز در منطقه ولگا کشتند.
 
پنج تروریست داعشی در جریان یک رشته اقدام های تجسسی در جمهوری اینگوش دستگیر شدند. 
 
بنا به این گزارش، تروریست های بازداشتی اعضای گروه تحت فرماندهی زبیری سائوتیف نماینده داعش در منطقه قفقاز بودند که خود وی نیز ماه گذشته (اکتبر) پس از بازگشت از سوریه به دست نیروهای امنیتی کشته شد.
 
از بازداشت شدگان مواد منفجره، بمب آماده کارگذاری، چند قبضه اسلحه خودکار و نیز سلاح ویژه تک تیراندازی به دست آمد.
 
دادگاه شهر ماگاس جمهوری اینگوش نیز به درخواست دادستانی این جمهوری حکم حبس پنج تروریست داعشی را صادر کرده است.
 
همچنین امروز در شهر نیژنی نووگراد منطقه ولگا یک تروریست که گفته می شود با گروه داعش همکاری داشته در جریان درگیری مسلحانه با ماموران امنیتی کشته شد.
 
روابط عمومی سازمان امنیت فدرال روسیه در این باره اعلام کرد: فرد کشته شده همدست دو تروریست داعشی بود که ماه گذشته در نیژنی نووگراد قصد انجام عمل تروریستی داشتند، ولی در درگیری مسلحانه با ماموران کشته شدند. 
 
از سوی دیگر، ماموران امنیتی روسیه در پنج روز گذشته نیز 15 داعشی را با بمب دست ساز قبل از انجام اعمال تروریستی دستگیر کردند.
 
روز سه شنبه نیز پنج نفر پیش از انجام عمل تروریستی در مسکو بازداشت و روانه زندان شدند.
 
شبکه تلویزیونی روسیه 24 به نقل از گزارش روابط عمومی سازمان امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که بازداشت شدگان شهروندان جمهوری اینگوش منطقه قفقاز این کشور هستند و قصد داشتند در مسکو بمب گذاری کنند.

پایان خبر/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 
کد مطلب: 2255