ایران؛ آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری دعوت کرد

تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۶
Share/Save/Bookmark
 
«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، جمهوری های آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری دعوت کرد و گفت: حل و فصل مسالمت آمیز اختلاف ها از طریق مذاکره و گفت و گو پیگیری شود.
ایران؛ آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری دعوت کرد
 

ایراس؛ «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، جمهوری های آذربایجان و ارمنستان را به خویشتنداری دعوت کرد و گفت: حل و فصل مسالمت آمیز اختلاف ها از طریق مذاکره و گفت و گو پیگیری شود.


به گزارش ایراس، قاسمی یکشنبه شب با استناد به اخبار منتشر شده که از وقوع دور جدیدی از درگیری های نظامی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان حکایت دارد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران 2 همسایه شمالی خود را به خویشتن داری دعوت و توصیه می کند دوطرف همه تلاش خود را برای بازگشت آرامش و حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات از طریق مذاکره و گفت وگو بکار گیرند.

وی ابراز امیدواری کرد: نهادها و سازوکارهای بین المللی که مسئولیت حل و فصل این مناقشه بر عهده آنها گذاشته شده است به مسئولیت خود برای پایان دادن به این مساله عمل کنند.

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در پایان آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای مساعدت و همکاری با دو طرف برای استقرار آرامش و امنیت در این منطقه اعلام کرد.

انتهای متن/ 
کد مطلب: 3058