با امضای مدودف، استراتژی ملی روسیه به نفع زنان تصویب شد

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰
Share/Save/Bookmark
 
چهارشنبه، هشتم مارس دمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه سندی را در خصوص پیاده سازی استراتژی ملی به نفع زنان امضاء کرد. هدف این برنامه بهبود وضعیت زنان در زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می باشد که در دو مرحله اجرا خواهد شد.
با امضای مدودف، استراتژی ملی روسیه به نفع زنان تصویب شد
 
به گزارش ایراس به نقل از ایزوستیا: چهارشنبه، هشتم مارس دمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه سندی را در خصوص پیاده سازی استراتژی ملی به نفع زنان امضاء کرد. هدف این برنامه بهبود وضعیت زنان در زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می باشد که در دو مرحله اجرا خواهد شد.

در بیانیه اعلام شده در وب سایت دولت روسیه آمده است: «استراتژی ملی اقدامات به نفع زنان در سالهای 2022-2017 بر اساس دستور امضاء شده به تصویب رسید».

در طی دوره اول (در سالهای 2018-2017) تدوین ساز و کارهای تحقق این استراتژی برنامه ریزی شده است. به ویژه می بایست تدابیری در خصوص بکارگیری زنان در اقتصاد در سطوح مختلف تصمیم گیری ها فراهم گردد. در مرحله دوم، از سال 2019 لغایت 2022 تدابیر مقدماتی باید اجرا شود.

همچنین در میان بندهای این استراتژی به رفع اختلاف دستمزد زن و مرد، مبارزه با کلیشه های جنسیتی و خشونت در مورد زنان، اشاره شده است.

تأمین مالی انجام این استراتژی ملی در چارچوب برنامه های دولتی جاری صورت خواهد گرفت.


پایان خبر

 
کد مطلب: 3091