جلسه شورای علمی ایراس با حضور "فئودور لوکیانوف"

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۵
Share/Save/Bookmark
 
"فئودور لوکیانوف" رئیس شورای سیاست خارجی و دفاعی فدراسیون روسیه در یکصد و سیزدهمین جلسه شورای علمی موسسه ایراس حضور پیدا خواهد کرد.
 
ایراس؛ یکصد و سیزدهمین نشست شورای علمی موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس) با موضوع «بررسی روابط ایران و روسیه» روز دوشنبه با حضور "فئودور لوکیانوف" رئیس شورای سیاست خارجی و دفاعی فدراسیون روسیه برگزار می شود.
 
گفتنی است "فئودور الکساندروویچ لوکیانوف" استاد علوم سیاسی و سردبیر مجله "روسیه در سیاست بین‌الملل" می‌باشد. ریاست "شورای سیاست خارجی و دفاعی روسیه" که نهادی غیر دولتی است و عضویت در هیات رئیسه "شورای روسیه در امور بین‌الملل" که ارگانی غیر انتفاعی می‌باشد از دیگر عناوین این تحلیلگر مسائل بین الملل می باشد.
 
وی با عنوان زبان شناس، مترجم و استاد زبان آلمانی در سال 1991 از دانشکده زبان شناسی دانشگاه دولتی مسکو فارغ التحصیل شد و به زبانهای آلمانی، انگلیسی و سوئدی مسلط است.

در آغاز دهه 90 در هیات تحریریه ایستگاه رادیو و تلویزیون بخش اروپای شمالی "صدای روسیه" آغاز به کار کرد. همچنین به عنوان یک کارمند آمریکایی در پروژه مشترک با املاک دولتی خارجی روسیه در حمایت از خصوصی سازی در روسیه فعالیت داشت.
 
وی سپس در بخش بین‌الملل روزنامه‌های "امروز" و " زمان" مشغول شد و مدتی معاون سردبیر روزنامه "زمان خبر" بود. او در سال 2002 به عنوان سردبیر مجله "روسیه در سیاست بین‌الملل" انتخاب شد.
 
لوکیانوف از دسامبر سال 2012 نیز ریاست "شورای سیاست خارجی و دفاعی روسیه" را به عهده دارد.


پایان نوشتار/

 
کد مطلب: 534