تاریخ : چهارشنبه, ۱۷ خرداد , ۱۴۰۲ 19 ذو القعدة 1444 Wednesday, 7 June , 2023

آغاز عملیات احداث جاده افغانستان -چین

  • ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
آغاز عملیات احداث جاده افغانستان -چین
وزارت حمل و نقل افغانستان اعلام کرد کار احداث  جاده افغانستان - چین در منطقه دشوار گذر «پامیر» به طول ۵۰ کیلومتر در استان بدخشان آغاز شده است.

وزارت حمل و نقل افغانستان  روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه ای اضافه کرد احداث این جاده باعث رونق گردشگری ،حمل  و نقل و افزایش تجارت بین دو کشور می شود.

افغانستان طی ۲۰ سال گذشته با رویای ایجاد مسیرهای متعدد تجارتی و نجات از وابستگی به مسیر پاکستان و بندر کراچی با کشورهای مختلف از جمله آسیای میانه و از طریق این کشورها به نام راه «لاجورد» برای رسیدن به ترکیه و اروپا تلاش کرده است.

براساس گزارش وزارت حمل و نقل افغانستان ،جاده بدخشان با چین ۵۰ کیلومتر طول دارد که از منطقه پامیر در استان بدخشان آغاز شده و تا شهرستان «واخان» در مرز چین می رسد.

افغانستان پیش از این بارها به مشکل تجارت با چین مواجه بوده که از طریق پاکستان انجام می شد و فراز و فرود روابط سیاسی افغانستان و پاکستان تجارت این کشور نیز با مشکلاتی همراه بوده است.

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=908
  • منبع : ایلنا

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه