تاریخ : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024

ازسرگیری تردد قطار باری ایران و پاکستان

  • ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
ازسرگیری تردد قطار باری ایران و پاکستان
 تردد قطار باری میان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان که از یک هفته گذشته بر اثر بارندگی و طوفان شدید در ایالت بلوچستان و تخریب بخشی از مسیر ریلی متوقف شده بود، دوباره بین دو کشور ازسرگرفته شد.

رسانه‌های پاکستان روز چهارشنبه گزارش دادند: پس از بارندگی شدید هفته گذشته در ایالت بلوچستان و قبل از آن بروز یک حادثه در مسیر حرکت قطار باری ایران و پاکستان، به خط آهن در این مسیر خسارت وارد شد.

براساس این گزارش، خسارت وارده به خط آهن باعث مختل شدن تردد قطار باری ایران و پاکستان شده و و عملیات تعمیر و بازسازی خط نیز یک هفته به طول انجامید.

یک مقام ریلی در ایالت بلوچستان پاکستان گفت: کار تعمیر بخش‌های خسارت دیده راه آهن تکمیل و تردد قطار قطار باری دوباره ازسرگرفته شد. فرسودگی خط آهن در مسیر پاکستان هر چند وقت یکبار باعث حادثه و توقف قطار بین دو کشور می‌شود.

میزان تردد قطار باری میان ایران و پاکستان در سال‌های اخیر با بالا رفتن حجم تجارت میان دو کشور بطور چشمگیری افزایش یافته است.

افزایش تردد قطارهای باری درشرایطی است که خط آهن کویته – زاهدان به ویژه از کویته تا منطقه مرزی تفتان (در خاک پاکستان) به دلیل قدیمی بودن، دارای اشکالات اساسی است و نیاز به تعمیر فوری دارد.

قطار باری بیشتر کالاهایی مانند سیمان، مواد شیمیایی و پتروشیمی را از ایران به پاکستان و برخی محصولات غذایی و کشاورزی را به ایران حمل می‌کند.

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=923
  • منبع : ایرنا
  • 2890 بازدید

برچسب ها