تاریخ : جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲ 14 ذو القعدة 1444 Friday, 2 June , 2023

سومین دارو برای درمان کرونا در ژاپن تایید شد

  • ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴
سومین دارو برای درمان کرونا در ژاپن تایید شد
وزارت بهداشت ژاپن استفاده از یک داروی روماتیسم مفاصل به نام «باریسیتینیب» (baricitinib) را برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تایید کرده است.

پس از داروهای رمدِسیویر و دگزامتازون، این سومین دارو برای درمان کرونا است که در این کشور تایید شد.

«باریسیتینیب» به تسکین التهاب ناشی از اختلال در سیستم ایمنی بدن کمک می کند. این دارو از قبل هم برای درمان روماتیسم مفاصل و درماتیت آتوپیک (یک بیماری پوستی) استفاده می شده است.

نوامبر سال گذشته سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده اضطراری ترکیب این دارو و داروی ضدویروس «رمدسیویر» را برای درمان بیماران کووید-۱۹ صادر کرد.

«ایلای لی لی ژاپن» که یک شرکت تولید و فروش داروی «باریسیتینیب» در این کشور است، روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت که این دارو تاکنون برای بیش از ۲۰۰ هزار بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در سراسر جهان تجویز شده است.

این شرکت امیدوار است این دارو تا پایان ماه مارس سال آینده برای درمان بین ۴۵۰۰ تا ۶۰۰۰ بیمار در ژاپن استفاده شود.

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=911
  • منبع : تسنیم

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه