تاریخ : جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲ 14 ذو القعدة 1444 Friday, 2 June , 2023

۱۱ کشته در جریان تیراندازی در قازان روسیه

  • ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
۱۱ کشته در جریان تیراندازی در قازان روسیه
بر اثر تیراندازی روز سه شنبه در مدرسه ای در قازان پایتخت جمهوری تاتارستان روسیه، دست کم 11 نفر کشته و تعدادی مجروح شدند.

 سرویس حوادث اضطراری روسیه اعلام کرد قربانیان این تیراندازی از میان دانش آموزان و معلم ها هستند.

برخی گزارش ها حاکی است افراد مهاجم دو نفر بوده اند که هنوز در مدرسه مخفی شده و احتمالا تعدادی از دانش آموزان یا معلم ها را به گروگان گرفته اند. مدرسه در محاصر نیروهای پلیس روسیه قرار دارد.

برخی رسانه های محلی نیز از وقوع یک انفجار در مدرسه خبر داده اند.

با توجه به اینکه تعدادی احتمالا در داخل مدرسه به گروگان گرفته شده اند، احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

سرویس حوادث اضطراری روسیه اعلام کرد جزئیات حادثه تیراندازی که توسط افراد ناشناس در مدرسه ای در شهر قازان روسیه منجر به وقوع انفجار شد؛ در دست بررسی است.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه هم اعلام کرد که شمار کشته شدگان به احتمال زیاد بیشتر از ۱۰ نفر باشد.

یکی از مهاجمان جوان ۱۹ ساله که دانش آموز سابق این مدرسه بود توسط ماموران امنیتی دستگیر شده و مهاجم دوم در ساختمان مدرسه پنهان شده و به احتمال زیاد چند نفر را هم گروگان گرفته است.

در شبکه های اجتماعی روسی، تصاویری از این حادثه منتشر شده که برخی از دانش آموزان ازجمله با پریدن از پنجره طبقه سوم مدرسه به پایین تلاش کرده اند تا خود را نجات دهند.

رستم مینیخانف رئیس جمهوری تاتارستان در محل حادثه حضور یافته است.

رئیس جمهوری تاتارستان از بستری شدن ۱۶ نفر از مجروحان حادثه تیراندازی در مدرسه کازان خبر داد.

وی گفت که فرد مهاجم جوان ۱۹ ساله است که اسلحه را بطور رسمی ثبت کرده و در اختیار داشت.

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=902
  • منبع : ایرنا

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه