تاریخ : سه شنبه, ۱ فروردین , ۱۴۰۲ 29 شعبان 1444 Tuesday, 21 March , 2023

درباره ما

  • ۱۶:۴۵
  • ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

موسسه مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس)، موسسه‌ای پژوهشی و غیردولتی است که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرده است. ایراس که به عنوان نخستین و تنها موسسه پژوهشی تخصصی در حوزه جغرافیایی آسیای مرکزی، روسیه و قفقاز شناخته می‌شود، توسط دکتر مهدی سنایی، عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران بنیان نهاده شد.

در سال ۱۳۹۸ به دلیل پیوستگی مسائل حوزه روسیه و آسیای مرکزی با مسائل شرق و جنوب آسیا -که برخی از تحلیل‌گران از آن به عنوان اوراسیای بزرگ نام می‌برند- با تصمیم هیئت مدیره موسسه ایراس حوزه پژوهشی این موسسه به مناطق شرق و جنوب آسیا گسترش پیدا کرد.

این موسسه با هدف مطالعه تخصصی مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشورهای حوزه اوراسیا و شرق و جنوب آسیا و همچنین موضوعات مرتبط با روابط این کشورها با یکدیگر و با سایر کشورهای جهان و به طور ویژه روابط این کشورها با جمهوری اسلامی ایران و به طور متقابل واکاوی سیاست‌گزاری‌های معطوف به این پهنه ژئوپولیتیک در نهادهای داخلی تشکیل شده است.

تولید ادبیات علمی و پژوهشی و کمک به ارتقاء توان تصمیم‌گیری دستگاه سیاست خارجی در روابط دوجانبه و چندجانبه ایران با کشورهای حوزه اوراسیا و همچنین کشورهای شرق و جنوب آسیا، در سایه نیل به چشم‌اندازی علمی و واقعی، اهم اهداف و برنامه‌های این موسسه پژوهشی تخصصی را تشکیل می دهد.

مدیریت ایراس:

مهدی سنایی

اعضای هیات مدیره ایراس:

محمود شوری

جهانگیر کرمی

داوود کیانی

محمد مهدی منصف پور

مریم سنایی

سردبیر:

قدرت شفیعی

انتشارات ایراس با سابقه نشر کتاب‌های تخصصی سیاسی- امنیتی، اقتصادی، فرهنگی-اجتماعی و تاریخی در حوزه روسیه، آسیای مرکزی و قفقاز، کتابخانه تخصصی با بیش از ۳۰۰۰ جلد کتاب به سه زبان فارسی، روسی و انگلیسی، حضور فعال در فضای مجازی و پایگاه اینترنتی تحلیلی-پژوهشی به آدرس www.iras.ir، تنها بخشی از امکانات و فعالیت‌های علمی و پژوهشی موسسه ایراس است.

موسسه ایراس همچنین با بهره‌مندی از کادر متخصص و امکان تعامل نهادمند با پژوهشگران شناخته شده در حوزه مسائل منطقه، مراکز و موسسات پژوهشی و دانشگاهی بین‌المللی و منطقه‌ای حوزه اوراسیای بزرگ، تاکنون طرح‌های مختلف پژوهشی و مطالعاتی را به انجام رسانده و نشست‌ها و همایش‌های تخصصی داخلی و بین‌المللی متعددی را برگزار کرده است.

بروشور معرفی ایراس

آدرس:

تهران – خیابان ولیعصر – بالاتر از پارک ساعی – کوچه امینی، پلاک ۲ – واحد ۸

تماس با ما:

کدپستی: ۱۴۳۴۷۳۴۳۶۶

تلفن:

۸۸۷۷۰۵۸۶ – ۰۲۱

پست الکترونیک ایراس:

سردبیر: sardabir@iras.ir

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=633

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،دولت،حکومت افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،جنگ ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خاورمیانه،اروپا،بحران خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آسیای مرکزی روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،اوکراین،جنگ روسیه،اوکراین،هسته ای روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،ایران،جنگنده روسیه،ایران،نفت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،رشد،توسعه هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،افول چین،آمریکا،بالن چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،روسیه چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،دموکراسی چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب گروه20،هند،روسیه