تاریخ : دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ 10 ذو القعدة 1444 Monday, 29 May , 2023

شبکه‌های اجتماعی محبوب در چین

  • ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵
شبکه‌های اجتماعی محبوب در چین
چینی‌ها از شبکه های اجتماعی بومی استفاده می‌کنند و شبکه‌های اجتماعی خارجی در این کشور فیلتر و مسدود هستند. از این رو، برای شناخت بیشتر فرهنگ، آداب و رسوم و همچنین زبان و ادبیات کسب و کار بهتر است با شبکه های اجتماعی محبوب در چین آشنا شوید.

۱- وی چت

وی چت نه تنها یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی چین است، بلکه این برنامه برای مدیریت زندگی روزمره از جانب کاربران نیز به کار می‌رود. وی چت به کاربرانش این امکان را می‌دهد غذا سفارش دهند، بلیط رزرو کنند و فیلم و عکس و مقاله به اشتراک بگذارند. وی چت اکنون حدود یک میلیارد کاربر فعال دارد.

۲- ویبو

ویبو را می‌توان نسخه چینی توئیتر تلقی کرد. این شبکه عمدتا برای اشتراک متن، فیلم، عکس یا شرکت در انجمن‌های مختلف به کار می‌رود. ویبو ابزاری در استراتژی‌های بازاریابی در چین است.

۳- دویین (تیک تاک)

دویین ستاره در حال ظهور رسانه های اجتماعی چینی است (که در کشورهای غربی با نام تیک‌تاک نیز شناخته می شود). این برنامه مختص به‌اشتراک‌گذاری ویدئو است. ۲۰۰ میلیون کاربر فعال به طور روزانه از دویین استفاده می‌کنند. دویین فرصت بسیار خوبی برای شرکت‌های تجاری جهت تبلیغات است.

۴- ژیهو

ژیهو نیز برنامه‌ای نوظهور به شمار می‌رود. کاربران ژیهو عمدتاً چینی‌های تحصیل‌کرده و جوان هستند. ژیهو نسخه چینی وبسایت Quora است که در آن به پرسش‌های مختلف کاربران پاسخ داده می‌شود.

۵- ژینری توتیائو

این برنامه نیز مثل ژیهو چند سالی است رونق پیدا کرده است. در ژینری توتیائو، اطلاعات به روشی سرگرم‌کننده در اختیار کاربران قرار داده می‌شود. اگر شرکتی قصد دارد مخاطبان جوان را هدف قرار دهد، استفاده از این برنامه توصیه می‌شود.

۶- دیانپینگ

دیانپینگ یکی از مهم‌ترین رسانه‌های اجتماعی در چین به شمار می‌رود. با توجه به فرهنگ چین، می‌توان از تبلیغات دهان دهان در دیانپینگ بهره برد.

۷- ژیا هانگ شو

ژیا هانگ شو یک پلتفرم بازاریابی آنلاین به شمار می‌رود. در این برنامه، کاربران اجازه دارند محتوای دلخواهشان را به اشتراک بگذارند.

۸- دوبان

دوبان یک شبکه اجتماعی کاملاً بومی چین است که بیشترِ محتوای آن به موسیقی مربوط می‌شود. شرکت‌ها اجازه تبلیغات در این پلتفرم را دارند.

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=2214
  • منبع : تجارت ایران و چین

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه