تاریخ : جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲ 14 ذو القعدة 1444 Friday, 2 June , 2023

روسیه محدودیت‌‌های دلار و یورو‌ را تمدید کرد

  • ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
روسیه محدودیت‌‌های دلار و یورو‌ را تمدید کرد
بانک مرکزی روسیه محدودیت‌‌های برداشت از حساب‌‌های ارزی به دلار و یورو را برای شش ماه دیگر تمدید کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل راشاتودی، ساکنین روسیه می‌توانند فقط ۱۰هزار دلار پول نقد یا معادل آن به یورو از حساب خود برداشت کنند. این قانون فقط مربوط به دلار آمریکا و یورو می‌شود و تمام ارزهای خارجی دیگر را می‌توان بدون محدودیت خریداری و برداشت کرد. همچنین محدودیت ۵هزار دلاری برای هزینه سفرهای کاری خارجی نیز تا سال آینده تمدید شده است.

بانک‌‌های روسی تنها قادر به فروش یورو و دلار دریافتی پس از ۹ آوریل ۲۰۲۲ خواهند بود. در ابتدا، محدودیت‌‌های سرمایه‌‌ای در روسیه که در واکنش به تحریم‌های غرب صورت گرفت، قرار بود تا سپتامبر به قوت خود باقی بماند، اما اکنون تا ۹ مارس ۲۰۲۳ تمدید شده است. الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه پیش‌تر اشاره کرده بود که این بانک انتظار ندارد که وضعیت واردات پول نقد به سمت بهتر شدن در آینده تغییر کند. همچنین به نقل از خبرگزاری رویترز، بانک مرکزی روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که انقباض اقتصادی این کشور در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ عمیق‌تر خواهد شد، چرا که مازاد حساب جاری قوی این کشور که محرک اصلی بازگشت اخیر روبل بوده است، در نیمه دوم سال جاری کاهش خواهد یافت. بر اساس این گزارش، اقتصاد وابسته به صادرات روسیه پس از اعزام ده‌ها هزار نیروی نظامی این کشور به اوکراین در ۲۴ فوریه که باعث تحریم‌های مالی و اقتصادی گسترده غرب شد، در حال فرو رفتن در رکود است.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی این کشور پس از انقباض ۳/ ۴ درصدی طی سه ماهه دوم سال جاری میلادی، در سه ماهه سوم ۷ درصد کاهش می‌‌یابد. این بانک همچنین پیش‌بینی کرد که اقتصاد روسیه در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ شروع به بازگشت به سمت رشد خواهد کرد. بانک مرکزی روسیه در مورد سیاست‌های پولی گفت: طبق پیش‌‌بینی به‌روز شده بانک روسیه، انقباض در سال ۲۰۲۲ کمتر از حدی خواهد بود که در ماه آوریل انتظار می‌‌رفت.

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=6048
  • منبع : دنیای اقتصاد

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه