تاریخ : چهارشنبه, ۱۷ خرداد , ۱۴۰۲ 19 ذو القعدة 1444 Wednesday, 7 June , 2023

آغاز برنامه‌ی یک هفته با داستایفسکی در شهرکتاب

  • ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۸:۱۰
آغاز برنامه‌ی یک هفته با داستایفسکی در شهرکتاب
داستایفسکی خالق آثار بزرگ ادبیات است و با نفوذ به عمق روح و خصوصیت‌های اخلاقی مردم روسیه به‌خوبی آن را در آثارش بازتاب می‌دهد. دویست سال از تولد این نابغه‌ی ادبیات می‌گذرد و دویستمین سال تولد او فرصت خوبی برای بازخوانی آثار اوست.

مرکز فرهنگی و بین‌الملل شهرکتاب با همکاری بنیاد روسکی‌میر روسیه از روز شنبه پانزدهم آبان تا پنج‌شنبه ۲۰ آبان برنامه‌ی «یک هفته با داستایفسکی» را با حضور صاحب‌نظران و علاقه‌مندان برگزار می‌کند تا زندگی، آثار و اندیشه‌های او تحلیل و بازخوانی شود. در این یک هفته از جنبه‌های ادبی، فلسفی، روان‌شناختی، اجتماعی، تاریخی و هنری به آثار داستایفسکی نگریسته می‌شود و با برنامه‌های سخنرانی، انتشار مقالات و یادداشت‌ها و فیلم‌ها تلاشی به منظور شناخت بیشتر این نویسنده انجام و چرایی شاهکارهای او تحلیل و تبیین می‌شود. داستایفسکی عمیق‌ترین آثار ادبی جهان را در قرن نوزدهم نوشت و معرفت ما را از عالم انسانی وسعت بخشید. وی برجسته‌ترین داستان‌نویس قرن نوزدهم است و نفوذش در عالم ادبیات نه تنها در کشور روسیه بلکه در سراسر جهان گسترش یافته و بر آثار نویسندگان بزرگ تاثیر فراوان برجای گذارده است.

برنامه‌ی «یک هفته با داستایفسکی» در روز شنبه ۱۵ آبان ساعت ده صبح با سخنرانی علی‌اصغرمحمدخانی درباره‌ی «داستایفسکی در ایران»، دکتر زهرا محمدی با عنوان «زنان در آثار داستایفسکی و مقایسه‌ی آن با تالستوی»، دکتر آبتین گلکار درباره‌ی «کودکان در آثار داستایفسکی» و مهدی یزدانی‌خرم با عنوان«داستایفسکی وجدان معذب یک جهان بی‌وجدان» آغاز می‌شود و در طول هفته با سخنرانی‌ها و انتشار مقالات و یادداشت‌های دیگر صاحبنظران ادامه می‌یابد.

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=3218
  • منبع : شهر کتاب

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه