تاریخ : جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲ 14 ذو القعدة 1444 Friday, 2 June , 2023

آمریکا: پهپادهای ایرانی در روسیه مشکل دارند / کرملین: مثل همیشه دروغ است

  • ۰۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳
آمریکا: پهپادهای ایرانی در روسیه مشکل دارند / کرملین: مثل همیشه دروغ است
واشنگتن پست آمریکا در ادامه اخبار پهپادهای ایرانی که به روسیه می‌روند، مدعی شده که ایران نخستین سری از پهپادهای مهاجر-6، شاهد-129 و شاهد-191 را به روسیه تحویل داده اما روس‌ها برای استفاده از آن با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین سریعا به این خبر واکنش نشان داده و گفت: که متاسفانه این رسانه همیشه اخبار دروغ منتشر می کند و این هم یکی از همان دروغ هاست. در خصوص روابط ما با ایران، به طور مداوم در حال تقویت آن هستیم همانطور که قبلا توسعه یافت، دارد رشد می کند و توسعه خواهد یافت.

مسکو و تهران پیش از این هم ارسال پهپادهای ایرانی به روسیه را ته تایید کرده بودند و نه تکذیب. الان هم به همین شکل است. رسانه های غیر رسمی روسی اما ارسال پهپادها را تایید کرده‌اند ولی هنوز اسنادی از بکارگیری آنها در دست ندارند.

یک رسانه نظامی روسی نوشت: این خبر واشنگتن پست خیلی هم بیراه نیست. اولا مدل هایی که گفته کاملا منطقی هستند و روسیه اگر از ایران پهپاد بخواهد، قطعا همین مدل ها را می خواهد که قوی تر از بقیه هستند. و در ثانی اینکه پهپادهای ایرانی با تسلیحات دیگران متفاوت هستند و سبک خود را دارند. پس کاملا عادی است که متخصصان روس ابتدای کار در استفاده از آنها با سختی هایی روبرو شوند. حتی ترجمه دقیق اسناد مربوط به استفاده و نگهداری آنها از فارسی به روسی خودش کلی وقت می برد به متخصصان حرفه‌ای در این زمینه نیاز است. / ایراس

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=6243
  • نویسنده : تحریریه ایراس
  • منبع : ایراس

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه