تاریخ : سه شنبه, ۱ فروردین , ۱۴۰۲ 29 شعبان 1444 Tuesday, 21 March , 2023

❗️پاسخ‌های مسکو به واشنگتن در چارچوب تضمین‌های امنیتی

  • ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۷:۱۹
❗️پاسخ‌های مسکو به واشنگتن در چارچوب تضمین‌های امنیتی
▪️در بحبوحه افزایش تنش در اوکراین، در حالیکه نامه آمریکایی‌ها به مسکو و پاسخ‌هایی که چندان بر وفق مراد کرملین نبود چندی پیش منتشر شد، حالا رسانه های روسیه محورهایی از پاسخ دوباره روسیه به نامه‌ی آمریکا را مشخص کرده اند:

🔰آمریکا پاسخی سازنده به همه پیشنهادهای کلیدی روسیه از جمله خودداری ناتو از گسترش، خودداری از ایجاد پایگاه در جمهوری های سابق شوروی و بازبینی در «فرمول بخارست» نداده است.

🔰ایالات متحده عمدا موضوعات “دلخواهی” را انتخاب کرده که به نوبه خود در راستای ایجاد امتیاز برای واشنگتن و متحدانش معین شده‌اند.

🔰در نهایت خطوط قرمز و حق روسیه برای دفاع از آنها نادیده گرفته شده است. آمریکا و ناتو حضور نظامی خود را در اطراف مرزهای روسیه افزایش می دهند.

🔰مسکو بر اجرای توافقات مینسک توسط کی‌یف، توقف ارسال سلاح به اوکراین، خروج سلاح‌هایی که تاکنون ارسال شده، بازبینی در حضور همه کارشناسان نظامی غربی و خودداری ناتو از رزمایش با اوکراین تاکید دارد.

🔰روسیه همچنین بر خروج همه تسلیحات و نیروهای نظامی آمریکا از مرکز و شرق اروپا و همچنین حوزه بالتیک تاکید دارد.

🔰مسکو از آمریکا و ناتو انتظار دارد تا پیشنهاداتی مشخص درخصوص محتوا و شکل حقوقیِ خودداری این اتحاد از گسترش به سوی شرق دریافت نماید.

🔰پیشنهادات روسیه ماهیت یک پکیج را دارند و باید به صورت جمعی بررسی شوند نه اینکه بخش هایی از آن مجزا شود.

🔰آمریکا و متحدانش باید از سیاست “بازدارنگی روسیه” خودداری کرده و اقداماتی دقیق و عملی در راستای تنش‌زدایی از وضعیت نظامی-سیاسی در پیش گیرند. / ایراس

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=4427
  • منبع : ایراس

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،دولت،حکومت افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،جنگ ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خاورمیانه،اروپا،بحران خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آسیای مرکزی روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،اوکراین،جنگ روسیه،اوکراین،هسته ای روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،ایران،جنگنده روسیه،ایران،نفت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،رشد،توسعه هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،افول چین،آمریکا،بالن چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،روسیه چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،دموکراسی چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب گروه20،هند،روسیه