تاریخ : سه شنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۲ 11 ذو القعدة 1444 Tuesday, 30 May , 2023

ارمغان جدید چین برای جهان؛رکود اقتصادی

  • ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۷:۲۸
ارمغان جدید چین برای جهان؛رکود اقتصادی
مشکلات طولانی مدت که بخش امکلاک و مستغلات در چین با آن درگیر هستند ممکن است به رکود اقتصادی چندین ساله منجر شود.

به گزارش جماران به نقل از اسپوتنیک، مشکلات در بخش املاک و مستغلات چین ممکن است به رکود برای اقتصاد جهانی تبدیل شود.

« جرج ماگنوس» اقتصاد دان و کارشناس علمی مرکز چینی دانشگاه اکسفورد به اس ان بی سی گفت: « مشکلات طولانی مدت که بخش امکلاک و مستغلات در چین با آن درگیر هستند ممکن است به رکود اقتصادی چندین ساله منجر شود. این مشکل فقط به اقتصاد داخلی چین مربوط نمی شود بلکه کل جهان را در گیر می کند.»

ماگنوس معتقد است که در آینده ای نزدیک دومین اقتصاد بزرگ جهان با مشکلاتی طولانی مدت مواجه خواهد شد. وی افزود: « من فکر می کنم که بازار املاک و مستغلات واقعا به نقطه اوج خود نزدیک شده است.»

اوضاع در بازار املاک چین به خاطر ساخت و سازهای مشکل دار با بحران مواجه شده است. در سال ۲۰۲۲ Evergrande باید اوراق قرضه به مبلغ ۷.۴ میلیارد دلار را پرداخت کند. در سال ۲۰۲۱ شرکت در پرداخت های خود تاخیر داشت و حتی معاملات سهام خود را در این رابطه به حالت تعلیق در آورد. این شرکت در مرز ورشکستگی قرار گرفت و سهم کلی آن به ۳۰۵ میلیارد دلار رسید که تقریبا ۲ درصد تولید ناخالص داخلی چین است.

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=3305
  • منبع : جماران

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه