تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024

بازار مصالح ساختمانی ایران در جمهوری آذربایجان

  • ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶
بازار مصالح ساختمانی ایران در جمهوری آذربایجان
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از زمینه سازی برای افزایش صادرات به کشور آذربایجان به ویژه در بخش مصالح ساختمانی خبر داد.

جنگ اخیر قره باغ و ویرانی‌های به جا مانده از این جنگ، نیاز به بازار مصالح ساختمانی در آنسوی مرز ایران را بیشتر کرده و از این رو ایران با محوریت آذربایجان شرقی به عنوان مهمترین استان شمالغرب کشور می‌کوشد تا سهم خوبی در بازار جمهوری آذربایجان داشته باشد.

به همین مناسبت  در روزهای اخیر هیاتی  اقتصادی  از استان در سفری سه روزه به باکو،  دیدارهای متعددی با بخش خصوصی و دولتی این کشور داشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در همین زمینه گفت: تحولات اخیر در جمهوری آذربایجان و آزادسازی منطقه قره‌باغ، فضای جدیدی از همکاری برای شرکت‌های دولتی و خصوصی ایران در زمینه بازسازی مناطق آزاد شده فراهم کرده است.
علی جهانگیری ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنعتی و فنی و مهندسی آذربایجان شرقی برای تأمین امکانات بازسازی و سابقه موفق استان در روابط خارجی، مسئولیت ستاد کشوری توسعه تجارت با جمهوری آذربایجان از سوی وزیر صمت به استاندار آذربایجان شرقی واگذار شده است.
 
وی یادآور شد: مذاکرات متعددی انجام شد و به  توافقات مهمی  در این سفر، رسیدیم که زمینه توسعه دو جانبه را فراهم می کند.

وی گفت: ایجاد بازار مصالح ساختمانی ایران در خاک جمهوری آذربایجان و نزدیک‌ترین نقطه به مرز آذربایجان شرقی و همچنین برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی و تولیدی ایران در آذربایجان از جمله مهم‌ترین موضوعات مورد توافق در این سفر بود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی افزود: در این سفر همچنین مذاکرات خوبی با مدیران بخش اقتصادی سفارت و رایزن بازرگانی ایران صورت گرفت و مسئولان سفارت بر هرگونه همکاری در راستای توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری با جمهوری آذربایجان تاکید کردند.

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=2113
  • منبع : همشهری آنلاین
  • 808 بازدید

برچسب ها