تاریخ : جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲ 14 ذو القعدة 1444 Friday, 2 June , 2023

دومین تلاش رئیس جمهور سابق اوکراین برای فرار

  • ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۶:۵۹
دومین تلاش رئیس جمهور سابق اوکراین برای فرار
پتر پوروشنکو که روزها را میشمارد تا دستگیر شود، از هر فرصتی برای خارج شدن از اوکراین استفاده می‌کند اما هربار به در بسته می‌خورد.

تحریریه ایراس

در روزهای اخیر دوبار گزارش شده که پوروشنکو به بهانه شرکت در نشست پارلمانی ناتو میخواسته از مرز اوکراین به صورت زمینی به لهستان برود که هر دو بار با ممانعت مرزبانان مواجه شده است. دولت فعلی احتمال می‌دهد که هدف پوروشنکو، فرار است، قبل از اینکه حکم جلبش صادر شود.

پوروشنکو که نماینده اصلی کشورهای غربی در اوکراین پس از انقلاب ۲۰۱۴ بود و وضعیت فعلی میان مسکو و کی‌یف حتما دستپخت اوست، پس از به قدرت رسیدن زلنسکی به چندین مورد خیانت و تروریسم و فساد مالی متهم شده اما زلنسکی با توجه به شرایط خاص اوکراین ظاهرا فعلا ترجیح داده رقیب مستقیمش را به زندان نیندازد.

پوروشنکو که از دوستان نزدیک ویکتور مدودچوک، سیاستمدار و تاجر طرفدار روسیه است نگران است که او را هم همچون دوستش به زندان ببرند. وضع مدودچوک البته بهتر از پوروشنکو است چراکه ممکن است در جریان تبادل زندانیان و اسرا میان دو کشور به مسکو برود.

اما پوروشنکو که زمانی ضد مسکو و دوست نزدیک غرب بود حالا هیچ حامی مشخصی ندارد. غربی‌ها که از بریده و زلنسکی را نماینده خود کرده‌اند و مسکو هم به اندازه کافی از دست او شاکی است. با این حال، این روزها مسکو حتی بیشتر از آمریکا به او نزدیک است. / ایراس

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=5452
  • نویسنده : تحریریه ایراس
  • منبع : ایراس

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه