تاریخ : چهارشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲ 12 ذو القعدة 1444 Wednesday, 31 May , 2023

راهکار گروه هفت برای محدودیت روی قیمت نفت روسیه

  • ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۶:۲۶
راهکار گروه هفت برای محدودیت روی قیمت نفت روسیه
یک مقام دولت آلمان روز شنبه گذشته، کمی قبل از آغاز نشست سالانه سه روزه G7 گفت، رهبران هفت کشور صنعتی و ثروتمند جهان، در حال گفت‌وگوهای بسیار سازنده بر سر اعمال محدودیت بیشتر بر واردات نفت از روسیه هستند.

این پیشنهاد بخشی از گفت‌و‌گوهای گسترده‌تر گروه هفت در مورد چگونگی افزایش فشارها بر کرملین بدون تحریک تورم جهانی است که سران این گروه از کشورهای صنعتی از امروز یکشنبه ۵ تیرماه قرار است در استراحتگاه قلعه‌ای آلپ در جنوب آلمان پیرامون آن بحث و تبادل‌نظر کنند.

ایالات متحده آمریکا، کانادا و بریتانیا، مدتی است که واردات نفت روسیه را ممنوع کرده‌اند، در حالی که رهبران اتحادیه اروپا بر سر تحریم روسیه تا پایان سال ۲۰۲۲ به توافق رسیدند. با این حال، با افزایش شدید قیمت انرژی در جهان و پس از تقابل نظامی روسیه در اوکراین، غرب نگران است که تحریم‌های اعمال شده نتواند تاثیری بر روسیه و توقف جنگ این کشور با اوکراین داشته باشد چرا که روسیه تاکنون نشان داده که با وجود کاهش در عرضه بین‌الملل نفت و گاز، درآمد بیشتری از صادرات انرژی کسب کرده‌است.

به گفته مقامات اروپایی، اعمال راهکار سقف قیمت می‌تواند این معضل را تاحدود زیادی حل کند، در حالی که از محدود کردن بیشتر عرضه نفت و به دنبال آن، افزایش تورم جهانی نیز جلوگیری می‌شود، اما برای آنکه این راهکار عملیاتی شود و کار کند، نیاز است که واردکنندگان بزرگ نفت از جمله هند و چین با آن همراهی کنند.

این مقام مسئول از دولت آلمان، به رویترز گفت: ما در مسیر خوبی برای رسیدن به توافق هستیم. به گفته وی، گروه هفت همچنین در حال بحث روی اهداف جاه‌طلبانه اقلیمی برای اکتشاف میادین جدید گازی در برخی کشورها است چرا که اروپا برای کندن از وابستگی خود به واردات گاز روسیه، عجله دارد.

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=5754
  • منبع : اتاق بازرگانی

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه