تاریخ : جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲ 14 ذو القعدة 1444 Friday, 2 June , 2023

سایه سنگین تحریم و ترسِ عمیق روس‌ها

  • ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹
سایه سنگین تحریم و ترسِ عمیق روس‌ها
خانم مارگاریتا سیمونیان مدیرمسئول شبکه راشاتودی که یکی از افراد رسانه‌ای سرشناس در روسیه بوده و به عنوان یکی از مشاورین ولادیمیر پوتین هم شناخته می‌شود، شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی به زبان شعر سخنانی آشنا برای ما ایرانیان را خطاب به روس‌ها بیان کرد:

قدرت شفیعی

نه، نه زیر فلکِ بیگانه بودم
نه زیر بالِ نگهدارِ بیگانه
من آنگاه با مردمم همراه بودم
آنجا که مردمم سختی می‌کشیدند.

✍️ آنا آخماتووا / ترجمه از نگارنده

سیمونیان ضمن اشاره به اینکه خود و مقامات روسیه هم از جنگ با اوکراین دل خوشی ندارند (اما مجبور شده‌اند)، سعی کرد نگرانیِ عمیق روس‌ها از سایه سنگین تحریم بر سرشان را کم رنگ کند.

او گفت که باید به همدیگر کمک کنیم و نیازی به کمک بیگانیگان نداریم. او گفت باید تحمل کرد و هرچه را که لازم داریم خود بسازیم. سیمونیان از همه خواست تا تولید را افزایش داده و به جای بهانه تراشی و مانع‌چینیِ اداری و کاغذ بازی، به ایجاد کسب و کارهای کوچک کمک کنند. او همچنین تولید وسایلی همچون قطعات خودرو و سایر حوزه ها را ساده و ممکن دانست.

این روزها برخی از کمپانی‌های بزرگ غربی همچون اپل و ایکیا دارند از بازار روسیه خارج می‌شوند. در برخی مراکز خرید مردم صف‌های طولانی کشیده‌اند تا قبل از خروج آنچه را که میتوانند بخرند. بورس مسکو به شدت نزولی شده، ارزش روبل افول کرده و قیمت مواد ضروری به تدریج رو به افزایش گذاشته است. این وضعیت البته برای ما ایرانیان چندان غریب نیست. باید دید که روس‌ها اما خواهند توانست از پس ماموریت سنگین تولید داخلی و حذف نیاز به خارج برآیند؟

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=4602
  • نویسنده : قدرت شفیعی

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه