تاریخ : چهارشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲ 12 ذو القعدة 1444 Wednesday, 31 May , 2023

مقام روس: بخش عمده نیاز دارویی روسیه از ایران تامین می‌شود

  • ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۷:۱۳
مقام روس: بخش عمده نیاز دارویی روسیه از ایران تامین می‌شود
دمیتری اموتنیخ، مدیر انجمن صادرات و واردات اقلام دارویی روسیه در مصاحبه با خبرگزاری ایتارتاس، به مواردی جالبی اشاره کرده است:

🔹تهران نه تنها در سطح منطقه، بلکه در عرصه بین‌المللی هم بازیگر مهمی در زمینه تولید تجهیزات و داروهای پزشکی به شمار می رود.

🔹روسیه یکی از کشورهایی است که ساختار بسیار قاعده مندی در زمینه دارویی دارد، و ورود به این بازار هم دشوار و هم گران است. با این حال داروسازی ایرانی می‌توان هم قفسه‌های داروخانه‌های روسیه را پر کند و هم در زمینه درمان بیماران یاری رساند.

🔹ایران تجهیزات پزشکی بسیار پیشرفته‌ای تولید می کند از جمله در عرصه جراحی مغز و اعصاب، و در زمینه تولید دارو برای بیماری های خاص و خونی هم پیشتاز است.

🔹جمهوری اسلامی ایران در عرصه جراحی رباتیک هم از پیشتازان در جهان است. پس اینکه فکر کنیم روسیه می‌تواند به ایران داروهای معمولی صادر کند ساده‌انگاری است، تهران از روسیه فقط فناوری‌های پیشرفته می‌خواهد {نیازی به داروهای معمولی ندارد}. با این حال در برخی زمینه‌ها برای مثال داروهای درمان بیماری خونی، ارتوپدی و تروماتولوژی به ایران کمک کنیم.

🔰پس از اعلام تحریم‌های گسترده غربی بر اقتصاد روسیه، تجار دو کشور در سطوح دولتی و خصوصی دیدارهای متعددی داشته‌اند تا همکاری ها را گسترش دهند و یکی از جذاب‌ترین کالاهای ایرانی برای بازار روسیه، حوزه دارویی است. روسیه در سالهای اخیر هم از ایران واردات دارو داشته اما حالا قصد دارد برخی داروها و تجهیزات پزشکی ایرانی را جایگزین نمونه‌های غربی‌ کند که در حال خروج از این کشور هستند. / ایراس

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=5433
  • نویسنده : تحریریه ایراس
  • منبع : ایراس

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه