تاریخ : دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ 10 ذو القعدة 1444 Monday, 29 May , 2023
مقاله رئیس جمهور روسیه درباره اوکراین

پوتین: اوکراین به پایگاه ضدروسی غرب تبدیل شده است

  • ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲
پوتین: اوکراین به پایگاه ضدروسی غرب تبدیل شده است
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در مقاله ای کشورهای غربی و در راس آن آمریکا را متهم کرد که برای تبدیل اوکراین به پایگاه ضدروسیه تلاش می کنند و برنامه بزرگی برای این منظور تدارک دیده شده و اجرا می شود.

مقاله پوتین با عنوان «وحدت تاریخی روسها و اوکراینی ها «روز دوشنبه در پایگاه اینترنتی کاخ کرملین منتشر و در آن رئیس جمهوری روسیه دیدگاه های خود را در مورد اوکراین بیان و تشریح کرده است.  

پوتین خاطرنشان کرد: اوکراین معاصر در واقع زاییده اتحاد جماهیر شوروی است اما در زمان کنونی که ملت اوکراین خود را ملت مستقل می داند باید با احترام به این دیدگاه نگریست.

رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه غرب می خواهد از اوکراین به عنوان پایگاه علیه روسیه استفاده کند، افزود: روسیه هیچگاه اجازه نخواهد داد از سرزمین های تاریخی این کشور و افراد ساکن آن (اوکراین) برعلیه این کشور استفاده کنند.

رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از مقاله خود در مورد وضعیت منطقه دونباس در شرق اوکراین نوشت که دولت اوکراین نیازی به این منظقه نمی بیند.

پوتین خاطرنشان کرد: در طرح ضدروسی اوکراین هیچ جایگاهی برای اوکراین مستقل وجود ندارد. برای بسیاری در اوکراین این طرح (ضدروسی) غیرقابل قبول است.

 رئیس جمهوری روسیه در بخش دیگری از مقاله خود ادعای سران اوکراین و نیز مقامهای برخی کشورهای غربی مبنی بر این که روسیه کشور خصومت طلب و متجاوز به اوکراین است، اشاره کرد و نوشت: اوکراین جزو سه شریک اصلی تجاری روسیه است و صدها هزار اوکراینی هر ساله برای کسب و کار به روسیه می آیند.

پوتین در مقاله خود نوشت: حتی پس از رویدادهای سال ۲۰۱۴ (تغییر حکومت اوکراین و روی کار آمدن دولت غرب گرا و ضدروسی در کی یف) به دولت روسیه دستور دادم تا از کانال وزارتخانه ها و سازمان های مربوطه روابط اقتصادی با اوکراین را حفظ کنیم.

وی خاطرنشان کرد که سران و نخبگان سیاسی اوکراین تصمیم گرفتند تا استقلال کشور خود را با رد گذشته تاریخی خود تثبیت کنند و در این زمینه فقط در مورد مرزهای کنونی اوکراین که در دوره شوروی شکل گرفته است، استثنا قائل می شوند.

پوتین همچنین سران حکومت اوکراین را به تلاش برای تحریف تاریخ این کشور و رویدادهای تاریخی متهم کرد.

رئیس جمهوری روسیه معتقد است که اوکراین را گام به گام به سوی بازی ژئوپلیتیکی خطرناکی می کشانند و سعی دارند این کشور را به مانعی میان روسیه و اروپا و پایگاه ضدروسی تبدیل کنند.

وی با بیان اینکه مسکو برای گفت و گو با کی یف آماده است، افزود: ما آماده ایم تا با اوکراین درباره دشوارترین مسائل گفت و گو کنیم. در همین حال باید به این واقعیت توجه داشت که یک شریک از منافع ملی خود دفاع می کند و به خدمت به منافع بیگانگان نمی پردازد.

شبه جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ پس از اعلام استقلال یکجانبه از اوکراین با امضای توافقنامه ای به روسیه ملحق شد.

منطقه دونباس با اکثریت ساکنان روس تبار در شرق اوکراین واقع و از سال ۲۰۱۴ با تغییر حکومت در کی یف و روی کار آمدن دولت غرب گرا اعلام خودمختاری کرده و در جریان جنگ های بین شبه نظامیان مناطق دونتسک و لوگانسک و گلوله باران این مناطق تاکنون بیش از ۱۳ هزار نفر ازجمله شمار زیادی از ساکنان غیرنظامی کشته شده اند.

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=1948
  • نویسنده : ولادیمیر پوتین
  • منبع : ایرنا

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه