تاریخ : چهارشنبه, ۱۷ خرداد , ۱۴۰۲ 19 ذو القعدة 1444 Wednesday, 7 June , 2023

کوتاه از پاسخ‌های آمریکا و ناتو به پیشنهادات روسیه در خصوص اوکراین

  • ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
کوتاه از پاسخ‌های آمریکا و ناتو به پیشنهادات روسیه در خصوص اوکراین
آمریکا و ناتو بالاخره به نامه ارسالی روسیه پیرامون اوکراین پاسخی کتبی داده اند و طرف روس هم این پاسخ را منتشر کرده است.

۱️⃣ ناتو و آمریکا حاضر نشدند اصلی ترین خواسته های روسیه، یعنی عدم گسترش بیشتر و عدم عضویت اوکراین را مورد بحث قرار دهند.

۲️⃣ با این حال آمریکا اعلام آمادگی کرده تا در خصوص موضوع «شفافیت و تعهد مسکو و واشنگتن برای خودداری از استقرار سامانه های موشکی تهاجمی و نیروهای دائمی در اوکراین» با روسیه گفتگو کند.

۳️⃣ موضع دولت آمریکا از این قرار است که پیشرفت در این زمینه ها (یعنی خلع سلاح و اعتمادسازی) تنها می توانند در شرایطی رخ دهند که اقدامات تهدیدآمیز روسیه در خصوص اوکراین کاهش یابند.

۴️⃣ آمریکا و ناتو از روسیه خواستند تا فوری وضعیت پیش آمده پیرامون اوکراین را به شکلی «درازمدت، قابل تضمین و دارای زمان بندی» کاهش دهد.

۵️⃣ آمریکا و ناتو پیشنهاد دادند در در مقابل خروج نظامیان روس (و نیروهای حافظ صلح) از کریمه، ترانس‌نیستریا، اوستیای جنوبی و آبخازیا، در خصوص کنترل بر تسلیحات در این منطقه با مسکو گفتگو کنند.

۶️⃣ ناتو و آمریکا اعلام کردند که برنامه ای برای استقرار تسلیحات اتمی در کشورهای شرق اروپا ندارند. / ایراس

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=4251
  • منبع : ایراس

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،آمریکا،جنگ اوکراین،روسیه،جنگ ایران،آذربایجان ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ روسیه،سند،سیاست روسیه،سیاست خارجی غلات،روسیه،اوکراین قزاقستان،ازبکستان قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،بالن چین،اوکراین،جنگ،ر.سیه چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،روسیه چین،روسیه،اوکراین چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب چین،پاکستان،هند،هسته ای گروه20،هند،روسیه