تاریخ : سه شنبه, ۱ فروردین , ۱۴۰۲ 29 شعبان 1444 Tuesday, 21 March , 2023

طالبان در بحبوحه چالش‌های حکومت‌داری، در حال سازگاری با تغییرات تکنالوژی جدیدتر جنگ هستند

  • ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ - ۶:۰۹
طالبان در بحبوحه چالش‌های حکومت‌داری، در حال سازگاری با تغییرات تکنالوژی جدیدتر جنگ هستند
گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که جنگجویان طالبان در حال تطبیق با تکنالوژی های جدیدتر جنگ هستند، درحالیکه همچنان با چالش‌های حکومت‌داری مواجه هستند.

ریپابلیک ورلد: گفته می شود که بسیاری از جنگجویان پیشین از پاکستان بازگشته اند و اکنون خود را برای استفاده از تکنالوژی جنگ بومی تجهیز می کنند!

در اوایل ماه فبروری، لطیف الله حکیمی رئیس کمیسیون پاکسازی صفوف طالبان به خبرنگاران گفته بود که طالبان در حال ایجاد یک “ارتش بزرگ” برای افغانستان هستند که شامل افسران و نیروهایی خواهد بود که به رژیم قدیمی خدمت کرده اند!

او گفته بود که حدود ۸۱ بالگرد و طیاره تعمیر شده است که ظاهرا در جریان درگیری سال گذشته توسط نیروهای تحت امر ایالات متحده غیرقابل استفاده شده بودند!

در یک به روز رسانی دیگر، افسران ارشد ارتش هند در گفتگو با آنی نیوز ادعا کردند که طالبان مقدار زیادی از سلاح های آمریکایی را که توسط ارتش افغانستان به تصرف خود در آمده است به پاکستان می دهد و این سلاح ها ابتدا توسط گروه های تروریستی پرورش یافته آی.اس.آی برای خشونت در پاکستان استفاده خواهند شد!

🔺افسران ارشد ارتش گفتند که نیروهای امنیتی برای مقابله با سلاح هایی که انتظار می رود در اختیار گروه های تروریستی فعال در هند نیز قرار گیرد، کاملا آماده هستند!

🔺این ادعاها در حالی مطرح می شوند که نیروهای طالبان متعهد شده بودند که اجازه ندهند افغانستان به پایگاه تروریست هایی تبدیل شود که می توانند غرب را تهدید کنند!

🔺اما سؤالات در مورد چگونگی حکمرانی این گروه بر کشور هنوز بی پاسخ مانده و حاکمیت آنها برای زنان، حقوق بشر و آزادی های سیاسی نامشخص است

نویسنده

لینک کوتاه : https://www.iras.ir/?p=4956
  • منبع : مطالعات افغانستان

برچسب ها

برچسب ها
آفریقا،روسیه آمریکا،روسیه،تحریم ارمنستان،باکو،ترکیه،ایران افغانستان،دولت،حکومت افغانستان،طالبان،قدرت اوراسیا،ایران،تجارت اوکراین،آمریکا،روسیه اوکراین،روسیه،جنگ ایران،اوکراین،روسیه ترکیه،زلزله ترکیه،زلزله،امنیت خاورمیانه،اروپا،بحران خبر،اوراسیا روسیه،اعراب،اوکراین روسیه،اوکراین،آسیای مرکزی روسیه،اوکراین،آمریکا روسیه،اوکراین،جنگ روسیه،اوکراین،هسته ای روسیه،ایبورسک روسیه،ایران روسیه،ایران،اتحاد روسیه،ایران،تجارت روسیه،ایران،جنگنده روسیه،ایران،نفت روسیه،تاجیکستان روسیه،خاورمیانه،آفریقا روسیه،دریای سرخ قزاقستان،انتخابات نفت،روسیه،آذربایجان هند،رشد،توسعه هند،چین،بالون چین،آمریکا چین،آمریکا،افول چین،آمریکا،بالن چین،ایران چین،ایران،رئیسی چین،ایران،روسیه چین،ایران،عربستان چین،ترکیه،روسیه،آسیای مرکزی چین،دموکراسی چین،روسیه،ایران چین،هند چین،هند،عربستان چین،هژمونی،غرب گروه20،هند،روسیه